Listopad 2011

Prolog

28. listopadu 2011 v 19:30 | Ninsie |  Poslední

Každý příběh má svůj začátek a v tomto případě se jedná o moji prvotinu, takže berte následující řádky trochu s nadhledem. :)
Vypravte se ale se mnou do Středozemě a poznejte jednu malou dívku, která aniž by si to sama přála, ještě zamíchá s osudy těch, kteří to budou nejméně čekat...

(Do Středozemě pod perex.)

Jaké to doopravdy je

26. listopadu 2011 v 13:19 | Ewil |  Krátké příběhy

Tuhle jednorázovku jsem našla na dvd se zálohovanými věcmi a mojí tvorbou. Její vznik se datuje k říjnu 2009 a dobře si pamatuju na tu dobu, kdy jsem zoufale toužila tohle všechno znovu okusit. Místo toho jsem ale vložila emoce a všechno s tím spojené, na papír. A věřte mi, že to je jen zlomek toho všeho :)
Příběh jsem nijak výrazně neupravovala, je v původním znění a hodlám ho tak i nechat. Jakákoliv změna by z něj vytáhla to, co tam původně bylo dáno.
Přiložila jsem k tomu jednu písničku, při které jsem to psala a která dokreslí atmosféru. Takže doporučuju si ji k tomu pustit :)
Ewil

Třinácté odbití

25. listopadu 2011 v 17:38 | Ninsie |  Krátké příběhy
Už je to hodně dlouho, co tahle povídka spatřila světlo světa. Přesto, i když uběhlo tolik let od jejího napsaní a více méně se jedná o mou prvotinu ve smyslu kratší věci, ji mám stále ráda. A je škoda, aby mi jen tak bezúčelně ležela ve složce v notebooku, takže ji sem přidávám. Snad někoho zaujme. Opět za komentáře budu jen ráda.

... "Takže, co bude pak?" obrátila se na něj s otázkou po minutě ticha.
Podíval se na ni lehce zmateně. "Jak to myslíš pak?"
Alice se ušklíbla a potáhla znovu z cigarety, než upřesnila svůj dotaz. "Pak… myslím, až mě odvedeš. Až umřu. Kde se ocitnu?" ...

Poslední: info

24. listopadu 2011 v 19:19 | Ninsie |  Poslední


Název: Poslední
Autor: Ninsie
Druh: Fanfiction ze světa Pána Prstenů
Kategorie: fantasy / romance/ dobrodružné
Stav: dokončená (2008) / závěrečný edit

Prohlášení: Všechny známé postavy jsou duševním vlastnictvím J.J.R. Tolkiena a já si na ně nečiním žádné právo. Ovšem podotýkám, že ostatní postavy patří mně a na ty si tedy rozhodně práva nárokuji!

Synopse: Poslední je příběh o hledání, odvaze, lehkém doteku magie, střípcích naděje a také kapce lásky. Co se však stane, když se probudí dávno skrytá hrozba a to taková, která číhá na pozadí každého lidského příběhu? Zatočí s kolem osudu a převrátí cesty naopak a ukáže to, co je skutečně důležité… co má pro každého z nás hodnotu? Je však vůbec naděje, že vše skončí dobře, anebo to budou slzy, které smáčí poslední řádky? Odpověď na tyto otázky zjistíte sami, když si přečtete příběh, který se odehrával ve stínu války o prsten a ještě dlouhou dobu před ní.

Splynutí - Maggie Stiefvaterová

23. listopadu 2011 v 21:03 | Ewil |  Recenze knih

Ano, patřím mezi ty šílence, co se nemohli dočkat posledního dílu. Zhltla jsem to během dvou dnů a tady je malý názor, nebo spíš pokus o recenzi. Berte to s rezervou, prosím.

Splynutí.
Knížka, na kterou někteří z nás čekali celé měsíce od doby, kdy vyšel druhý díl a pohltil nás stejně tak, jako ten první. I když s malými drobnostmi, které nám byly trnem v oku. Stejně, jako v závěrečné knize celé trilogie. Ale k tomu se postupně dostanu...

******
"Když jsme se líbali, nezáleželo na tom, že ještě před pár hodinami jsem byla vlčicí, ani že se jí zase stanu. Nezáleželo na tom, že až tahle chvíle skončí, rozprostřou se před námi tisíce pastí. Nezáleželo na ničem kromě dotyku našich nosů, kromě jeho měkkých úst a toužebné bolesti v mém nitru…"
*****

O čem celá kniha je? O splynutí.

Ne, skutečně si nedělám legraci, ale abych uvedla věci na pravou míru - samotné slovo má v sobě mnohem více, a pokud nahlédneme pod povrch a vychutnáme si celou knihu, ledascos nám dojde. Dokonce i to, že tenhle název víc, než sedí. V tomhle slově je totiž obsažená anotace.

Na začátku knihy se setkáváme s malou rekapitulací předchozího děje v rámci myšlenek hlavních protagonistů. Líbí se mi to, že shrnutí druhého a lehce i prvního dílu, je vsazen do jejich vzpomínek naprosto přirozeně a obohacen o několik hlubších úvah, které čtenáře pobízejí ke čtení dál, tím pádem i posouvají děj. Když to totiž porovnám s úděsnou (jen mě ukamenujte, ale za svým názorem si stojím) sérií Twilight, tak tam nic takového není. Skočí se do nového děje doslova po hlavě a na zbytek se kašle. Postavy stojí "na místě", jen se poslouchá fňukání a rozvrkané touhy Isabelly a na konci se všichni vzájemně zmasakrují. Tak mi věřte, že tohle se vám u celé trilogie Vlků z Mercy Falls, stát nemůže.
Stiefvaterová má totiž úžasnou schopnost, kterou bohužel postrádá spousta jiných spisovatelů - posouvá děj plynule, přirozeně a hlavně nenuceně. Během čtení netřískáte hlavou o stůl ani se neplazíte po zdi a neberete přítomnost pavouků jako lepší společnost, než onu knihu.
V knize nejsme ošizeni o rockovou hvězdu Cola, co mi závěrečným dílem pevně přirostl k srdci a jehož hlášky mě několikrát pobavily. Měla jsem tu možnost víc pohlédnout mnohem hlouběji do jeho myšlení, úvah a tužeb. A skutečně mě nepřestával překvapovat. Co se týče Isabel, patří jí stejný počet sympatií, jako Colovi. Pokud bych měla obdobně vyšvihnout Sama, už bych musela přimhouřit obě oči. V prvním díle byl skvělý, ve druhém mi začínal lézt na nervy a občasně se mu to podařilo i na začátku Splynutí. A proč na začátku? Protože zhruba od poloviny knihy se začal měnit, ale v trochu jiném slova smyslu - dospěl. Jeho postupy byly více než zřetelné a už bylo taky na čase. U Grace jsem ráda, že u ní syndrom Mary Sue byl vynechán. Za to Stiefvaterové vřele děkuji. Ušetřila moje oči a nervy.
A opět jsem se dostala trochu stranou od toho, co jsem chtěla rozebírat. Takže se vracím o pár řádek zpět, a to k menšímu shrnutí toho, co v knize můžeme očekávat.
Jak jsme se dočetli v závěru Váhání, z Grace je vlčice. Ostatně to se dalo tak trochu od poloviny druhého dílu čekat. Ale o tom teď řeč není… Sam a Cole "vládnou" v Beckově domě sami a občas bych řekla, že to tam spíš připomínalo menší výbuch po atomovce nebo soukromou laboratoř. Do prvních sto stran děj plyne pomalu, oba dva se snaží najít Grace a k nim se přidává i Isabel. Pak se celý příběh rozjíždí a ubírá se zajímavým směrem, na povrch vyplouvají celkem zarážející věci. A jedna z nich, stále aktuální z předchozích dílů, jenom trochu "vylepšená" - vyhubit vlkodlaky. Přehnaně cholerickému papínkovi Isabel se dostává do rukou povolení a hlavně materialistické možnosti (jinak nazvat to už nejde, nerada bych zkazila těm, co to ještě nečetli, překvapení). Nezbývá nic jiného, než vlky z Mercy Falls zachránit. Mezi nimi je totiž Beck, adoptivní otec Sama, o kterém se také dozvíme mnohem víc a zejména o jeho tajemství, Grace a spousta dalších. Jejich vyhubením by totiž došlo k hromadnému masakru.
Sam má silný problém, a to ani ne tak s vlkem, který uvnitř něj stále přežívá, ale spíš s pověstí. Je mu přisouzena celkem nepříjemná nálepka a s tím se musí nějak poprat. Jenže jeho snaha je stejně zmařena, policisti prostě strčí čumák všude. A není jediný, kdo se dostává do relativně nepříjemné situace. Olivie ani Shelby na tom nejsou o moc líp. Skutečně mi ta bílá vlčice v průběhu čtení lezla na nervy
(ha! Teď nevíte která, protože bílé jsou obě :D) a občas mi to místy přišlo i přitažené za vlasy. Každopádně v tomhle ohledu to bylo lepší, než ve druhém díle. Tam jsem nabyla dojmu, že spisovatelka potřebovala materiál, kterým by zaplácla pomalu ubíhající děj. To se tady o tom říct nedá. I když mi tam nebylo pár věcí po chuti, skvěle to do sebe zapadalo a vytvářelo závěrečnou mozaiku. Každý detail a každá postava i její přispění svou přítomností do děje, jsou důležité. Proč? To zjistíte, až si to přečtete.
O zbytku postav jsem se zmiňovala už výše a nehodlám se opakovat. Zajímavě vykreslené vztahy a zejména vztah Cole a Isabel. Dokonce se dočkáváme menšího postupu mezi Samem a Grace, kde to zase chytá tu správnou šťávu. Sice postupně, ale budiž. Nemůže být všechno hned ráz naráz.
Líbí se mi na tom jedna věc - že každá postava, i když má v knize jen malý štěk, má dokreslený charakter. Opravdu má dobré i špatné vlastnosti a své počínání myslí vůči okolí dobře. Ano a právě teď mluvím i o Tomovi Culpeperovi. Jistě, místy jsou části, které mi vyvolávají tik v oku, a to občasně Sam. Protože na začátku jsem měla ty tendence ho trochu přiškrtit. Ale buďme shovívaví k tomu, čím si prošel. Jenom by to pořád kolem dokola nemusel vypichovat. Každopádně po přečtení knihy až do samotného konce, u mě stoupl v ceně a jak už bylo řečeno, dospěl. Ve všech ohledech. Což má zase bod navíc a jeho skóre se srovnává do původní pozice po prvním dílu.
Děj je jednoduchý, ale ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je to nejhezčí. Před spisovatelkou smekám za věrohodné detaily ohledně smečky, chování a hierarchie v ní.

První díl byl kouzelný.
Druhý díl mě místy nudil a ztrácel tu šťávu, kterou by měl mít.
Třetí byl skvělý.
A konec? Ten víceméně překvapí.

______________________________

Hodnocení? Kladné.
95%AUTORKY

7. listopadu 2011 v 20:59 | Ninsie & Ewil |  Autorky
Pár faktů o autorkách:

 • říká si Ninsie
 • je menší, není právě milá, kouše a vrčí
 • nepočítá se mezi náctileté a je za to ráda
 • vystudovala překladatelství a tlumočení, teď se baví na literatuře a mezikulturní komunikaci + pracuje v knižním ráji, kde jí pravidelně něco padá na hlavu
 • lidi ve svém okolí si pečlivě vybírá a je značně nedůvěřivá a odtažitá, ironická a cynická osoba, ale jinak docela normální
 • nadevšechno si cení soukromí, proto jsou věci, co se nikdy nikdo nedozví
 • miluje psaní, hudbu, knížky, tanec, originální věci a svíčky
 • její vysněná země je Irsko, ale chce vidět tak půlku světa
 • má doma ledního medvěda jménem Polárka, muckacího Tygra a kytku Leine a fialku Elie, které svou péčí ještě nezahubila (čti: zalévá je přibližně jednou za měsíc a půl a ani to nejsou kaktusy)
 • zbožňuje karamel, skořici, čokoládu a M&M
 • silně ujíždí na kafi, pořídila si kofeinový oběh + uctívá čaj
 • na psaní a svoje postavy nedá dopustit a bude je bránit, takže případné kopírky si můžou už tisknout parte
 • doufá, že bude spisovatelka, stejně jako většina současné blogerské populace a je více než odhodlaná to dotáhnout do konce... jen co státnicové a pracovní napětí aspoň trochu povolí a ona se znovu nadechne
 • pustila se do fotografování a výroby šperků, když má teda čas a překoná svou kámošku lenoru
 • má velké sny a příliš živou fantazii • říká si Ewil a upozornění pro nechápající - jméno nemá co dělat s peklem.
 • je ve znamení štíra a je na to hrdá.
 • je malinká se svatozáří a andělskými křidýlky. Na okolí působí zprvu neškodně, ale jenom do chvíle, než se to v ní začne vařit nebo se začne projevovat. Kouše, seká a mručí. Nešetří ironií, kousavými poznámkami nebo popichováním a občas má sklony k psychoanalýzám. Jinak je ale docela milá, normální, poměrně přátelská a zcela neškodná.
 • pracuje v knihkupectví, kde velí eshopu a otravuje chudáky spisovatele s dotazy, zda nemají zájem na jejich počest uspořádat autogramiádu, které posléze organizuje a uvádí (mikrofonu se ale zoufale vyhýbá).

 • studuje Sdružená uměnovědná studia a ten, kdo se na obor tváří udiveně, nechť si to vyhledá na Googlu.
 • nemá ráda všetečné a rádoby nenápadné otázky od lidí, kterým do jejího soukromí nic není. Nesnáší, když ji někdo dusí nebo do něčeho nutí.
 • nadevše miluje psaní, které jí poslední dobou moc nejde, dobrou hudbu, knížky, tanec, korálkování, přírodu, foťáček, nedá dopustit na svoje boty, křesílko a originální věci.
 • má velké sny a plány, které si postupně plní a ještě větší fantazii.
 • je kávový maniak, stejně tak ujíždí na skořici, šlehačce a dalších velmi zdravých věcech.
 • nedobrovolně vraždí kytky přemírou vody nebo sucha
 • umí vrnět, vrkat a mňoukat.
 • nedá dopustit na svoje literární postavy, stejně tak tvorbu. Kopírkám dloube oči z důlků a amputuje jiné části těla tupou lžící a nechává zdechnout v bolestech.

GONDORSKÝ MĚSÍČNÍK

7. listopadu 2011 v 20:59 | Ninsie & Ewil |  Gondorský měsíčník


- deníkovité záležitosti Ewil a Ninsie -


- aneb co se na blogu momentálně děje -


PŘÍBĚHY

7. listopadu 2011 v 20:59 | Ninsie & Ewil |  Dlouhé příběhy

- fanfiction ze světa Pána Prstenů (dobrodružné/fantasy/romance)-
-
- fanfiction z doby Pobertů (dobrodružné/drama/psychologické)-
-
- překlad fanfiction ze světa Pána Prstenů (komedie/humor/romance)-
-


Nightside
- originální příběh z dílny Ninsie (ukázky / hudba / úryvky / anotace) -


- originální příběh z dílny Ewil, prozatím bezejmenný (anotace, hudba, obrázky, info, úryvky) -TVŮRČÍ KOUTEK

7. listopadu 2011 v 20:58 | Ninsie & Ewil |  Tvůrčí koutek


- zachyceno, vyfoceno a postřehnuto -

- z dílny autorek -