Leden 2013

1. Podivná návštěva

30. ledna 2013 v 10:51 | Ninsie |  SOUF
Zdravím,

a přináším první díl k univerzitě... aneb jak to všechno začalo. :) Čtenáři z mého prvního blogu už část znají, a ti kteří ne, se můžou aspoň seznámit, protože to rozhodně bude stát za to. :)

Takže co se stane, když bytosti ze Středozemě začnou mít dost pochybných fanfiction, slashe a prznění jejích charakteru?... rozhodnou se to vzít do vlastních rukou. A když nedokáží zamezit psaní roztodivných šíleností, tak si ty autory aspoň vycvičí. Po svém. :D

Víc pod perexem. ;)

SOUF: info

28. ledna 2013 v 17:35 | Ninsie |  SOUF


Autor: Camilla Sandman
Překlad: Ninsie
Děj: No to potěš. Obyvatelé Středozemě se rozhodli, že když chtějí, aby se o nich napsal realistický fanfiction, budou muset jeho autory učit sami. Jenže věci nejdou přesně podle plánu.
Kategorie: fanfiction ze světa Pána Prstenů, filmová verze
Postavy: Aragorn, Arwen, Bilbo, Boromir, Celeborn, Elladan, Elrohir, Elrond, Faramir, Frodo, Galadriel, Gandalf/Olorin, Gimli, Glorfindel, Glum, Haldir, Legolas, Smíšek, Pippin, Růža, Sam, Saruman, Sauron, Thranduil, Stromovous
Žánr: Humor, Parodie, Romance
Upozornění: AU (alternative universe)
Počet kapitol: 64

Prohlášení: Všechny známé postavy jsou dílem J.R.R.Tolkiena a já si na ně nenárokuji žádná práva. Ty zbývající patří Camille Sandman, stejně jako celá myšlenka tohoto příběhu. Prohlašuji, že si na dané dílo nečiním žádný nárok a nemám z toho (bohužel =) žádný zisk. "Můj" je jen překlad.

Příběhy, novinky, resty... aneb zkouškové, státnice a jiní neřádi

27. ledna 2013 v 19:09 | Ninsie & Ewil |  Aktuálně
Zdravíme všechny případné Poutníky,

jak jsem avizovala v předchozím článku, přidávám menší aktualizační článek toho, na co se můžete těšit a pár novinek a informací z našich životů a věcí okolo. ;)

V první řadě chceme poděkovat stálicím, které k nám zabloudí, že zanechávají komentáře a postřehy, protože toho si ceníme. :)

Další, na co navážeme, je sporadické zveřejňování Dokud dýchám. Není to tak ani o tom, že bych vám nechtěla dát nahlédnout do dalšího děje a nechat vás prožít s Amy něco dalšího, jako spíš jde o fakt, že momentálně upírám veškerou svou pozornost na bakalářskou práci, kterou v těchto dnech hojně sepisuju a zkoušky a na nic moc dalšího už není čas. Dokud dýchám má napsaných patnáct kapitol, zbytek je rozepsaný a není kdy se k tomu dostat a když náhodou je, jsem tak utahaná, že ze sebe nic nedostanu. Ale není všem dnům konec. Dokud dýchám se zveřejní do patnácté části a pak se prostě uvidí, co dál.

Každopádně, abyste tady nepřišli zkrátka, se vyskytne nová povídka. Staří známí možná tuší, ale ani oni neměli možnost přečíst si ji celou. V rámci přípravy na praktické státnice se Ninsie totiž rozhodla, že přeloží zbylých třicet dva kapitol a všechno vám to tady dá, abyste se měli čím bavit. :)Takže ještě během dneška se těšte na Oficiální středozemskou univerzitu fanfiction od Camilly Sandman. :)

A jako poslední novinka bude zveřejnění Nightside. Je to knížka, kterou jsem psala v devatenácti a kterou i navzdory tomu času a všemu okolo mám hodně ráda. :) Moje prvotina ve smyslu dokončení originálního příběhu. V současné době prochází dalšími úpravami a přepisem, abych ji pak zkusila nabídnout do vyšších kruhů, kde to voní papírem a tiskařskou barvou. :) Takže kdokoliv se pokusí cokoliv z toho odcizit a je mi jedno, jestli je známý anebo neznámý, najdu si ho a bude litovat. Trpce. Svoje výhružky plním a prsty mám dlouhé dost!

Co se týče recenzí, musíte ještě trochu vydržet, stejně jako s Poutem. S Ewilkou procházíme fází "to zatracené a zákeřné zkouškové". Zasvěcení vědí, nezasvěcení - znásobte si přibližně desetkrát uzavírání známek v pololetí, přidejte hektolitry kafe, učení non stop do rána a nervy, co vám nedají spát. Takže až bude trochu volněji, doděláme snad všechny resty. Prozatím očekávejte pouze aktualizaci povídek na gondorien.

Toť vše. Případné dotazy, poznámky a připomínky rády zodpovíme v komentářích. ;)
Ewil & Ninsie

Část sedmá: Šedé území

23. ledna 2013 v 20:49 | Ninsie |  Dokud dýchám
Zdravíme v Novém roce,

konečně přidávám novou část k Dokud dýchám. Důvody poměrné neaktivity se dočtete ve zvláštním článku, kde vás budeme informovat, co všechno přijde a nepřijde... zkrátka na co se můžete těšit. :)

Amy se nám dostala z ošetřovny a věci se dávají do pohybu. Seznámíme se se skupinkou, Lily nebude něco po chuti a Tichošlápka popíchne ta nejnepravděpodobnější věc...

Opět komentáře potěší :)