1. Podivná návštěva

30. ledna 2013 v 10:51 | Ninsie |  SOUF
Zdravím,

a přináším první díl k univerzitě... aneb jak to všechno začalo. :) Čtenáři z mého prvního blogu už část znají, a ti kteří ne, se můžou aspoň seznámit, protože to rozhodně bude stát za to. :)

Takže co se stane, když bytosti ze Středozemě začnou mít dost pochybných fanfiction, slashe a prznění jejích charakteru?... rozhodnou se to vzít do vlastních rukou. A když nedokáží zamezit psaní roztodivných šíleností, tak si ty autory aspoň vycvičí. Po svém. :D

Víc pod perexem. ;)1. Podivná Návštěva

Někde - a opravdu nezáleží na tom kde - dívka zapnula svůj počítač. Zrzavé vlasy jí splývaly po zádech, když je bezmyšlenkovitě odhrnula z tváře. Sedla si, otevřela svůj program word a začala psát. Prsty lehce ťukala do klávesnice. Ta dívka byla Lina Holling, jedna z mnoha a mnoha závislých na Pánovi Prstenů a pisatelek fanfiction.

Představ si… Prostor. Temnotu protkanou na mnoha místech světelnými body. Možná se mohou zdát malé v této velké prázdnotě, jako občasné oázy v obrovské poušti, jež jsou vzdáleny mezi sebou. Ale jsou nádherné. Jejich záře proniká dál, dál a dál…
Představ si… Jednu z těchto hvězd. Není to jedna z největších anebo jedna z těch nejmenších. Září věrně až do konce, než přijde den. Okolo těchhle hvězd krouží planety a na jedné z nich je život.
Představ si… Planetu. Z vesmíru vypadá jako zeleno modro bělavá perla, ale když se přiblížíš, uvidíš kontinenty a moře. Pak hory, jezera, řeky, domy… Život. Změť, bíle oděné vrcholy hor, lesy, pláně a obrovskou rozdílnost životních podmínek. A tady všude je život.
Představ si… Lidi. Elfy. Trpaslíky. Draky. Půlčíky. Skřety. Démony. Čaroděje. Ve světě jako je tento magie pouze neexistuje, ale vzkvétá.
Představ si… Magii. Každý kámen, strom, jezero, řeka, každičký východ slunce, mrak i jeho západ - magie. Ne však taková, jako ji my známe. Nýbrž magie ve své holé podstatě.
Představ si… Tento úžasný svět. Tak čistý, tak nezkažený…
Avšak počkat. Vypadá to, že je něco spatně, vypadá to, že je tu… Brána? Zamčená brána. Je na ní nápis.
"Nemůžeš projít - dokud jsi neprošel."
Co to…?

Lina zamrkala, pohled upřený na monitor. Tohle určitě právě nenapsala. Ne, měla by si zdřímnout a...

Nenápadné odkašlání ji donutilo vzhlédnout ke třem postavám, které se znenadání objevily v jejím pokoji. Chvilku se přemítala, jestli nemá halucinace, obzvlášť když jí nejbližší muž věnoval široký a tak nějak hrůzu nahánějící úsměv.

"Pokoušíte se napsat fanfiction, že? Je mi líto, ale nepůjde to. Zábava je u konce. Snad jste si nemyslela, že to necháme takto jít dál, nebo snad ano?"

"Ech?" zmohla se Lina jen na to, aby zaskřehotala. Divila se, jestli ten tic tac co snědla, nebyl nějakou podivnou náhodou vyměněn za extázi anebo něco jiného psychotropního.

"Ach, všemu porozumíte. Já jsem Jednička, tohle je Dvojka a Trojka. Smýšlejte o nás jako o... zástupcích Středozemě."
"Středozemě?" zopakovala dívka a malý sarkastický hlas v její hlavě zamumlal: Konečně ti přeskočilo. Muselo se to stát.

Muž se stále usmíval. Měl to být ten druh úsměvu, který by vás měl ujistit, ale spíš vás mnohem víc vyděsil.

"Nikdy si nezahrávejte se zemí, kde magie existuje," začal. Poté se zhluboka nadechl a přikročil k něčemu, co měla být předem připravená řeč. "Ale nezoufejte. Stále můžete napsat fanfic. Všechno co musíte udělat, je zapsat se a projít Středozemskou Oficiální Univerzitou Fanfiction. SOUF nabízí širokou škálu předmětů. Takové jako Co je Zlo a co Zlo dělá 101 - osobně vyučováno váženým Sauronem, Poezie 202 s velice vychvalovaným autorem "Hej hou a cinkybřink: Jak udržet své sousedy od sebe;" jedním a pouze jediným Tomem Bombadilem. Náš vážený pedagogický kolektiv také zahrnuje jiné dobře známé Středozemské vyučující. Po úspěšném dokončení vám bude dána licence k psaní fanfiction ze světa Pána Prstenů. Je všechno jasné?"

Lina otevřela ústa, ale zase je zavřela. Neměla ani ponětí, co by měla říct.

"Dobře. Jsem si jistý, že to shledáte… podnětným." Zdálo se, že se ten muž usmál ještě víc, pokud to tedy šlo. Sáhl do své tašky a vytáhl pár papírů a složku.

"Toto jsou vaše oficiální přihlašovací materiály. Odvoz přijede zítra. Pokud se tedy rozhodnete zapsat se, a jsem přesvědčen, že to uděláte. Pokud ne… Ach, nenutíme vás do toho. Ale jsem si jistý, že na to přistoupíte. Hodně štěstí, slečno!" Vtiskl jí složku do rukou a vyjevená Lina sledovala ty tři, jak během mrknutí oka mizí, zanechávající za sebou jen papíry rozházené po zemi. Zamrkala a zamrkala ještě jednou. Složka byla stále v jejích rukou a vypadala opravdově. Byla skutečná.

"Och. Můj. Bože," zamumlala, listující materiály. "Jsem blázen. Vážně jsem se zbláznila. Tohle nemůže… Platonická Láska 101. Vyučující Frodo Pytlík a Samvěd Křepelka. Ani náhodou. NE-možné. Mužské Pouto 202. Lektoři: Legolas, syn Thranduila a Gimli, syn Glóinův. O můj…"

Zírala na papíry na zemi. Legolas jako učitel - tak teď ten přelud stál za to. Stane se něco, když ty papíry vyplní? Má jenom halucinace, takže to k ničemu nepovede, ne?

Když sahala po listech, tak se jí k jejímu překvapení, klepala ruka. Vypadaly naprosto normálně, až na pár divných otázek.
"Strach z pavouků Ano/Ne," četla. "Vybraná strana Dobro/Zlo. Upřednostňovaný Temný Pán Sauron/Morgoth."

Možná to nebyla tak docela halucinace, ale sen. Pravděpodobně se brzo vzbudí a bude se smát, co praštěného se jí to zase zdálo. Jasně. Sen.

S úsměvem odložila vyplněné papíry na stůl a vklouzla do postele. Měkké přikrývky ji vítaly a ani nezaznamenala, že počítač se sám vypnul a že její přihlašovací materiály zmizely v okamžiku, kdy je pustila. Po chvíli usnula. A byl to poslední spánek v jejím světě. Tedy aspoň po nějakou tu dobu. Protože další den ráno se probudila v Rohanském Expresním povozu mířícím do Středozemské Oficiální Univerzity Fanfiction, do města Minas Tirith.

Její řev byl slyšet až k Roklince.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | 4. února 2013 v 11:51 | Reagovat

Paráda. K Souv jsem se před tím nedostala, tak jsem ráda, že teď mám příležitost. Hodně zajímavý nápad a skvělý překlad. Díky Nini, protože jinak bych si to asi nikdy nepřečetla a pokud ano, kdo ví, co by z toho po mém a googlovském překladu vzniklo.:-D

2 Ninsie Ninsie | 4. února 2013 v 13:00 | Reagovat

[1]: Tak teď tu příležitost vážně máš a navíc i šanci přečíst si to celé. ;) Moje příprava na praktické státnice z překladu. :D Každopádně tahle povídka vážně stojí za to a určitě tě potěší, že díly budou přibývat rychle. ;)

3 Verča Verča | 4. února 2013 v 17:36 | Reagovat

[2]:Rozhodně potěší.:-)

4 Martnka Martnka | Web | 29. května 2013 v 14:18 | Reagovat

Prave jsem se pustila do cteni teto povidky a musim rict, ze tu predu jako kote. FF na Pana prstenu jsem nikdy necetla, nenaskytla se prilezitost, ale musim rict, ze tohle me opravdu dostalo. Chvalim autorku za skvely napad a tebe za vyborny preklad. Napsala bych daleko delsi komentar, ale nemuzu se dockat, az si prectu dalsi kapitoly, tak se snad vykvaknu tam :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama