3. No to potěš

9. února 2013 v 23:02 | Ninsie |  SOUF
Zdravím,

takže jsem tu s další lehce editovanou částí SOUF. ;) Minule nám Lina dojela na univerzitu Rohanským jízdním expresem. Že situaci nenesla dvakrát dobře, muselo být jasné už z jejího probuzení a bohužel se jenom stupňovala. Takže v této části se podíváme, co se stalo, když se dav studentek univerzity zvedl jako jeden muž a vydal se hlava nehlava pronásledovat nebohého Legolase. ;)3. No to potěš

"Au."

Právě tohle rezonovalo napříč Lininou hlavou a chvíli jí trvalo, než si uvědomila, že tohle řekla ona. Bolelo ji celé tělo.
"Au. Sakra," zasténala a okamžitě se skulila z postele. Tvrdě se seznámila se zemí.

"Proklatě," sykla a otevřela oči. Kde to sakra je? A proč ji bolí každá kost v těle? Tak moment…

"Ty taky, co?" uslyšela hlas, a vzápětí v zorném poli uviděla tvář. Byla to dívka asi jejího věku a pozorovala ji velkým černým okem.

"Jmenuju se Dot - jsme spolubydlící. Omdlela jsi minulou noc potom co Sauron…"

"Au," přerušila ji Lina, když si na to vzpomněla. Hodně se jich řítilo na Legolase, když náhle vystoupil Sauron a... Ušklíbla se. Jo, nebyl Temný Lord bezdůvodně.

"Co se stalo tobě?"

"Jedna holka jménem Kelly mi vrazila loket do oka, jen aby dostala Legolase první. Bydlí ve druhým poschodí, my jsme v prvním."

S povzdechem Lina vstala a rozhlédla se kolem. Vypadalo to na naprosto normální kolejní pokoj, dokonce tu stál i stůl, který byl přecpaný knihami. Těžkými a hodně tlustými knihami.

"To čekají, že tohle všechno přečteme?!"

"Ale ne," zamumlala Dot a podívala se dolů. "Ve skutečnosti je tohle jenom na Elrondův předmět - Elfské zvyky a jazyk a taky má Numerologii 101, ale tu tenhle semestr nemáme."

Lina pohledem obsáhla ten sloupec knih, a pocítila hrůzu, jakou nikdy předtím nezakusila.

"Ale...ale..." zajíkala se a sedla si. Cítila, jak se jí zamotala hlava - nikdy dokonce nepřečetla celého Pána Prstenů! Zajímala se jen o ty části s Legolasem.

"Víš co je opravdu divný?" naklonila se k ní Dot spiklenecky. "Pamatuješ si, jak se v těch přihlašovacích papírech ptali na rasu?"

"Jo…"

"No, několik autorů napsalo elfská a tak dál, však víš jako vtip. No a teď jsou elfové! A na našem patře máme i hobita!"

Lina pouze zavrtěla hlavou a složila ji na ruce. O chvilku později málem vyjekla bolestí, která se jí díky tvrdému nárazu do čela přesunula i do paží.

"Au! Sakra!"

"To nic není. Několik holek si počkalo na Froda a Morgoth jim dal pěknou lekci. Učí nás Temné vyjadřování Temného Pána 303. On a Sauron se pořád snaží trumfnout jeden druhýho." Dot se zachvěla. "Tenhle semestr máme Saurona."

Když se Lina dívala na knihy, všimla si svého rozvrhu. Vypadá to, že má pět předmětů: Elfské zvyky a jazyk 101; Zlo Je a Zlo Dělá 101; Platonická láska 101; Stopařství 101; Co je ve jméně? 101.

"Škola nezačne dřív než příští týden."

"Díky bohu," zamumlala Lina a snažila se ignorovat prudkou bolest hlavy. O chvilku později se ozvalo burácivé klepání na dveře, které ji téměř donutilo vyskočit z kůže.

"Haló! Haló! Haló!" zaznělo jasným a veselým hlasem. "Za pět minut shromáždění ve velké síni. Kdo přijde pozdě, bude si muset vzít tento semestr jeden předmět navíc."

"Radši abychom tam byly včas," povzdechla si Dot a vstala. Zatímco Lina klusala za ní, přemýšlela, jestli celá ta Lotr fanfic záležitost byla opravdu tak dobrý nápad.

Hala se rychle zaplnila lidmi a Lina měla pocit, že viděla hobití dívku, stejně jako elfku. Dav se pohyboval docela rychle a tak si nebyla naprosto jistá. Pohlédla na schody, které se zdály nekonečné.

"Štěstí že bydlím v prvním patře," zamumlala, jak dav plynul do hlavního sálu.

Na stropě byla pořád obrovská tmavá skvrna a zdálo se, že ji sám Sauron obdivuje. Když se tak opíral vzadu za pódiem o zeď, skoro to vypadalo, jakoby pózoval. Vedle něj stál nervózně vypadající Frodo se Samem, který se tvářil ochranářsky. Lina jen zazírala. Byli tu všichni. Ty postavy, které znala a po kterých toužila. Legolas sledoval dav, ale jinak se zdál klidný.

Gandalf vystoupil, stále se tvářil vesele, ale tentokrát tak nějak jakoby více nuceně.

"Pojďte dál, pojďte. Včera jsme to ukončili poněkud náhle, ale snad už je každému jasné, co nebudeme dělat?"

"Nebudeme pronásledovat Legolase," odpovědělo několik stovek monotónních hlasů.

Jedna ruka optimisticky vystřelila do vzduchu.

"Ano… slečna Rain, že?"

"To je ta hobití holka z našeho patra," zašeptala Dot.

"Můžeme pronásledovat Sama?" zeptala se ta hobitka s planoucími tvářemi. Sam docela vyděšeně vzhlédl.

Gandalf se na ni jen upřeně podíval a poté pokračoval.

"Tohle je váš seznamovací týden. Máte povoleno pohybovat se po celé Univerzitě a prozkoumat ji. Ačkoliv vstup do zaměstnanecké sekce je přísně zakázán všem, s výjimkou zaměstnanců."

Davem proběhlo zklamané "ach".

"O víkendech budete mít dovoleno navštěvovat Minas Tirith, ale pokud mi budou ohlášeny jakékoliv problémy, tohle povolení zruším. Dnes večer se koná tady v sále oslava - tedy až poté, co dokončíme renovaci."

Gandalf střelil zrakem po Sauronovi, který mu věnoval netečný pohled.

"Zaměstnanci budou přítomni. Pro zábavu tu máme Roklinské Harfy a Sbor, a pan Tom Bombadil rovněž přislíbil čtení poezie. Myslím, že to bude opravdu znamenitý večer. Teď ještě - pomocný koordinátor celého kurzu je slečna Cam, a veškeré stížnosti ohledně hodin nebo Univerzity jako takové budou předávány jí. Ředitel zaměstnanců je král Elessar, který bude učit Stopařství 101."

"Ubozí smrtelníci," zamumlal Morgoth a Gandalf po něm střelil ostrým pohledem.

"Zbytek zaměstnanců vám bude představen až se začátkem jednotlivých hodin. Chápu, že každý z vás má teď nějaké to zařizování, takže vás nechám jít. Rozchod a..." dodal s úsměvem, "vítejte na SOUF."

"No to potěš," řekla Lina, zavřela oči a proklínala bolest hlavy. Víc než cokoliv si teď chtěla lehnout do postele a vzít si velkou lahvičku s aspirinem a...

Počkat… Mají ve Středozemi aspirin?

"Ksakru!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tempé Tempé | E-mail | Web | 10. února 2013 v 14:50 | Reagovat

Doháním svoje resty, které se mi nasbírali, během mého překvapivě dlouhého pobytu v kanálech celého světa :D

I když jsem Pána prstenů neviděla ani nečetla (prosím, nevyhodíte mě oknem, že ne?), a jediné co jsem kdy měla společného s Tolkienem, byl tábor na téma Hobita, tak se mi to moc a moc a moc líbí. Hlavně ta myšlenka, školy pro psavce FF. Hned bych tam jela!! :D

2 Verča Verča | E-mail | 10. února 2013 v 19:55 | Reagovat

Já to říkám furt, že ve škole je to jak ve vězení. Člověk nemůže pronásledovat svůj idol a ani si nemůže vzít prášky na bolení hlavy.:-D

3 Ninsie Ninsie | 11. února 2013 v 0:30 | Reagovat

[1]: No to jenom doháněj, El. :D Nikdo tě ohnem nevyhodí, při nejhorším tě nacpeme znovu do kanálu. ;) A jsem ráda, že se ti to líbí. Ta myšlenka mě totiž původně předvědčila, abych si to přečetla a když jsem dočetla, tak abych to přeložila. :D

[2]: Verčo, ale to je fakt :D a nejhorší je, když v realitě ty idoly na škole ani nemáš :D to je pak nudná šeď... eh... neplést s padesáti odstíny šedé, což je pro změnu nechutný brak :D

4 Zuzka Zuzka | Web | 19. května 2013 v 6:25 | Reagovat

Opravdu dobrý;)

5 Martnka Martnka | Web | 29. května 2013 v 14:34 | Reagovat

Ta posledni veta :D :D :D Tohle se mi stava tady v Italii, mam chut na puding, vyzebram penize, jdu do obchodu a pak zjistuju, ze se to zde nevede :D Ale ted k povidce, je to vazne skvely a obdivuju te, jak dokazes prekladat. A ja chci taky chodit do skoly pro autory ff!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama