4. Zmaření (brilantního) plánu

20. února 2013 v 23:22 | Ninsie |  SOUF
Zdravím,

přináším další díl SOUF. Aneb vstupne na univerzitu, jak ji neznáte. :D Tentokrát se Lina vylízala konečně z bolesti hlavy a nejspíš se obešla i bez aspirinu, ale na obzoru je další událost, se kterou se bude muset vypořádat. Jak zaujmout jenoho elfa, proboxovat se tunami obdivovatelek a nenechat si přitom nic spadnout na hlavu? A co všechno může udělat elfské víno? :D


4. Zmaření (brilantního) plánu

Na Linině patře byli nejméně čtyři elfky. Každá z nich se dotýkala svých uší s náležitou úctou a také se staly terčem mnoha závistivých pohledů od většiny zbylých dívek.

Jedna z nich - prohlásila, že se jmenuje Syndaris (o čemž Lina dost pochybovala, že je její pravé jméno) - byla zvolena jako poradce pro celé patro a už teď si tu vykračovala, jakoby jí to tu celé patřilo.

Ale nikdo se o to nijak moc nezajímal, protože momentálně byly mnohem důležitější věci, se kterými bylo třeba si dělat starosti.

Párty měla začít za necelou hodinu a všichni spíš přemýšleli, co si oblečou. Ty, které chtěly získat Legolasovu pozornost se zoufale snažily, aby jejich šaty vypadaly tak elfsky, jak jen to bylo možné. Jiné měly barevné oblečení. Někteří zvolili radši tmavé. Celé to místo bylo tak přeplněno hormony, až se Lině točila hlava.

Dvě dívky odnaproti přišly k Dot a Lině a vzrušeně si povídaly. Zděšení z toho, že je Sauron zvedl až do vzduchu, už opadlo, a všichni vypadali, že jsou docela připraveni na oslavu.

"Jak upoutáš Legolasovu pozornost?" zeptala se Johanna, zatímco si zastrkovala pramínek vlasů za ucho. Na tváři se jí stále ještě trochu značil údiv, když se dotkla elfských uší.

Lina na ni vystrčila jazyk a ve skrytu duše se zachichotala. Měla tajný plán na lapení Legolasovy pozornosti, ale za žádnou cenu ho nehodlala prozradit.

"Myslela jsem, že bych zazpívala elfí píseň," pokračovala zasněně Johanna.

"Jasně. A znáš nějakou?" opáčila její spolubydlící Georgia se svým australským přízvukem.

"Ovšemže nějakou znám. Jsem elfka!"

"Nejsi!"

"Ty taky ne!"

"Podvádíš!"

Brzo by se tahle hádka změnila na dost zlou, kdyby celá rozpálená nestrčila Neka hlavu do dveří.

"Kelly viděla Legolase v hale - musel se rozhodnout, že přijde dřív!"

Čtveřice dívek na sebe zazírala a v dalším okamžiku porazila všechno v místnosti, jak se rychle snažila dostat ven. Lina se dokázala dostat do čela a najednou byla i vděčná za patnácti minutový běh každé ráno na autobus (protože nikdy nedokázala vstát včas a tak musela utíkat, aby to vůbec stihla).

Zahnula za roh, už připravena triumfálně se zasmát, ale okamžitě se zastavila. Už tu byly stovky dívek a ty kroužily kolem Legolase. Ale udržovaly si mezi sebou vzdálenost na jednu paži, protože v rohu stál docela kysele se tvářící Morgoth žvýkající něco, o čem Lina ani radši nechtěla vědět, co to je.

"Zmetek," zamumlala Georgia.

Ale Lina se tímto nenechala zastavit. Prohledala místnost a objevila svůj cíl, svou tajnou zbraň - Gimliho. Protože Legolas a Gimli přece byli nejlepší přátelé, tedy aspoň tolik si pamatovala ze svého zběžného listování v knihách. Takže pokud zůstane blízko trpaslíka, dříve nebo později se dostane i k Legolasovi.

Pogratulovala sama sobě za geniální nápad a zamířila k místu, kde stál Gimli.

"Takže… ty máš rád zlato?" zeptala se ho a zoufale si přála, aby dávala víc pozor na to, co vlastně trpaslíci v Pánovi Prstenů dělali. Starali se o zlato a milovali ho, ne?

Gimli jí věnoval dlouhý a laskavý pohled.

"Vím, o co ti jde. Myslíš si, že jsou trpaslíci hlupáci? Takže jde o Legolase anebo Aragorna, se kterým doufáš, že ti pomůžu?"

"Legolase," odpověděla Lina a svěsila hlavu. Byl to přece tak skvělý plán! Co se mohlo zvrtnout?

"Jak nám to slečna Cam říkala, že máme reagovat v takovýchto případech? Vyhýbej se mu? Plnou parou vzad? Bohužel si to nepamatuju."

Zazněla velkolepá fanfára. Lina vylekaně vzhlédla a uviděla Saurona pochodujícího do sálu, zbroj zářila a helmici měl tak špičatou a ostrou, že by ji mohl pravděpodobně použít i místo zbraně. Vypadal jako Temný Pána ve své skutečné podstatě.

"Ale ne," zamumlal Gimli. "Radši by ses měla krýt, holka."

Jeho příchodem se zdálo, jakoby Morgoth rostl do výšky.

"Saurone, ty ČERVE, ty usmrkaný pouhý Maio! Jak sis mohl dovolit vejít, jako bys byl jediný Temný Lord?"

"Já jsem jediný Temný Pán - tys byl poražen!"

"Ale, ale, tohle není místo pro souboj," skočil jim Gandalf do řeči. "Pro pověst Univerzity ani jejích lektorů není dobré, abyste se rvali přímo před studenty."

Dva Temní Lordi sledovali jeden druhého.

"Pěstní souboj?" navrhl Sauron.

"Beru."

"Každou noc je to to samý," povzdechl si Gimli a sáhl pro pivo. "Jeden přinutí druhého začít, pohádají se a skončí to nějakým směšným testem schopností. Jen doteď to byla soutěž v tom, kdo vypije víc piv, závod na koních, závod s povozem bez koní, kdo nejdál dohodí hobita a jedné noci soupeřili v tom, kdo obarví Gandalfovi vousy namodro. Nepobavilo ho to."

Jemné tóny vyplnily místnost, když harfisti začali hrát a Lina zírala sklíčeně do svého piva. Legolas tancoval s Galadriel, která vypadala, že ho vysvobodila z toho davu. Nebylo to tak, jak by to mělo být. Měl si *jí* všimnout!

Vyžadovalo to nový plán.

Vyžadovalo to - jasně! Zaměstnaneckou sekci! Když je každý tady, nemělo by být těžké proklouznout dovnitř a pak už jen čekat, dokud nepřijde Legolas.

Ale napřed potřebuje nějaké víno. Jenom jednu sklenici; měla by vyzkoušet to proslulé elfské.

Jedna sklenička se změnila na dvě - a tři a čtyři a pět…

Poslední na co si pamatovala, byla znepokojující představa, že Gimli začínal vypadat docela atraktivně…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dani Dani | 6. března 2013 v 15:14 | Reagovat

Supééér!:D

2 MarryWolf MarryWolf | 15. března 2013 v 18:33 | Reagovat

Opravdu úžasná povídka :) Myslela jsem ze začátku, že Lina bude ta rozumnější... :D Ale dobrý způsob použít trpaslíka. :D

3 Ariella Ariella | 19. března 2013 v 21:37 | Reagovat

Jéé, tak to je paráda, že to sem dáváš! :) Juchůů!!

4 Martnka Martnka | Web | 29. května 2013 v 14:43 | Reagovat

Ty scenky s Legolasem jsou vazne vtipne :D Ale nejvic samozrejme hlaska: Kdo nejdal dohodi hobita a pak samozrejme opet ten konec...prave vypadam jako nekdo, kdo se snazi zubama udelat mega diru do polstare :D
Mimochodem hrozne se tesim na Aragorna...ach :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama