10. Balrog jménem Grimli

26. května 2013 v 14:45 | Ninsie |  SOUF
A jedeme dál, vážení. ;)

Lina zatím v poněkud pomláceném stavu přežívá svůj první rok na univerzitě, ale do myšlenek se jí plete někdo, kdo tam rozhodně nemá co dělat. Anebo snad ano? ;) Vítejte na nové, trochu radikálně pojaté hodině, a na počátku nového společenství. :D
10. Balrog jménem Grimli


Byl to skoro zázrak, že se Lina dokázala následující ráno dostavit do přednáškového sálu. Bolelo ji celé tělo. Dokonce i ty části, u kterých si byla téměř stoprocentně jistá, že by ji za žádných okolností bolet neměly.

Bylo těžké sníst cokoliv na snídani, obzvlášť když Pippina a Smíška načapali, když se vplížili do kuchyně. Šlohli nějaké houby a tvářili se neobvykle samolibě.

Tohle v kombinaci se zvěstmi o množství výtržností, které se odehrály minulou noc a poté i faktem, že obvyklý snídaňový souboj mezi Sauronem a Morgothem se vůbec nekonal, vedlo k množství spekulací. Aspoň mezi těmi, kteří neomdleli při pohledu na Pippina nebo Smíška.

Po celé ráno nikdo Temné Lordy nespatřil, což vyvolávalo značné obavy. (Na rozdíl od většiny zaměstnanců se Sauron a Morgoth rádi naparovali kdekoliv, kde mohli být vidět. Tedy snad kromě Saurona, který se na sto stop nesměl přiblížit k Frodovi, kvůli jakémusi omezujícímu nařízení).

Tex a Kelly tvrdily, že se Sauron a Morgoth pravděpodobně odrovnali navzájem. Ale Lina věděla, co se stalo. Zajímalo by ji, co se ti dva k čertu rozhodli dělat? Ať už šlo o cokoliv, nebylo to dobrý. Možná ale díky tomu neměl Sauron dost času, aby se podíval na ty eseje…

Ostatní znepokojoval jen ten fakt, že nikdo nevěděl, kdo bude učit hodinu Co je ve jméně?. Robyn prohlašovala, že to bude sám Gandalf, kdežto Kiore trvala na tom, že to MUSÍ být Legolas. Jiní prohlašovali, že Boromir. (Což vedlo ke vzrušení mezi malou skupinou Boromirových fanoušků, kteří samozřejmě vehementně popírali jeho smrt. "Někdo tak úžasný nemůže být mrtvý," říkala často Robyn.)

Proto bylo velkým překvapením, když si to slečna Cam napochodovala dovnitř sama v závěsu s mini balrogy.

Tehdy Lina zaznamenala, že Eryn Mari, Diane a Jera chybí. Nejvíc podezřelé ale bylo, že byly v rozdílných skupinách. Eryn slintala nad Elrondem, Diane měla jistou slabost pro Legolase a Jera byla dobře známá Samova uhánitelka. Když nad tím tak uvažovala, ty tři se dohromady vytratily ze snídaně a mumlaly něco o tom, že znají tajemství toho správného jídla.
"Poslouchejte, vy malí spratci. Vítejte v Co je ve jméně? 101. Tento kurs bude vést každou hodinu někdo jiný, kdo vás naučí náležitosti svého jména. Budu to ale já, kdo vymyslí zkoušku a vy byste ji raději měli udělat," začala slečna Cam, ale přerušilo ji táhlé kňourání a poté hlasitý řev.

"To budou naši tři chybějící studenti."

O chvíli později na hodinu přiběhly tři docela ztrapněné dívky, v závěsu se hnali vytrvalý mini balrogové, kteří jim šlehali po nohách.

"Hezké, že jste se k nám připojily. Zapomněly jste na nepatrný detail, když jste uplácely moje mini balrogy. Ačkoliv to byl hezký výkon, děvčata. Vajíčka mají rádi syrová. Po vařených jsou rozmrzelí. Grimli, jdi hned zpátky za tetičkou Thunderou Tiger a pomoz jí s bezpečností," dodala a mini balrog zmizel.

"Vy jste ho pojmenovala Grimli?" zeptala se Georgia, která vypadala značně zmateně.

"Ano. Také tu máme malého Gimlyho, Aragona, Bromira, Borimira, Směcha, Gandolfa, Gandlafa, Bormora, Pippiho… celou úžasnou malou bandu. Což mě ovšem přivádí k našemu dnešnímu lektorovi, Gimlimu a jeho motivaci: "Vyhláskuj správně moje jméno, nebo ti useknu ruce.""

Gimli vešel celkem energicky a skutečně si nesl svou sekeru. Pár studentů s sebou nejistě trhlo.

"G-I-M-L-I. Syn G-L-O-I-N-A. Chápete? Ne Grimli, ne Gimly, ale GIMLI. Jaké je moje jméno?"

"Gimli," třídou se nesla ozvěna.

"Dobře. Napište to špatně, a co vám udělám?"

"Usekneš nám ruce," odpověděla sborově třída, ale mnohem méně nadšeně.

"Výborně. Hodina skončila."

"Ne tak rychle," ozval se Sauronův hlas a dovnitř vpochodoval Temný Pán v závěsu s Morgothem. "Jeden z vás natvrdlých, ubohých, malých, houbovitých studentských mozků si dovolil na mě a mého kolegu udělat žertík. Vážně nás to pobavilo. Opravdu hodně. Dokonce nás to pobavilo tak, že bychom chtěli osobně pogratulovat osobě, která to vymyslela. Takže kdo to byl?"

Rozhostilo se hluboké ticho. Lina se dokonce ani neodvažovala dýchat, oči upřené vytrvale na podlahu.

"Říkal jsem ti, že jsme na to měli jít s mým "Řekni to, anebo tě uvaříme v extrémně horké lávě."" prohlásil po chvíli Morgoth.

"Vždycky jsi vše řešil brutální silou. Rafinovaná manipulace je mnohem efektivnější."

"Jako kdyby tvůj nápad zatím nějak fungoval…"

Ti dva se navzájem nenávistně sledovali a vzduchem se neslo hihňání, dokud si neuvědomili, že stále stojí před celou třídou.

"Takže my tě NAJDEME, slizký červe, a bolest pro tebe dostane zcela nový význam. Tím si buď jistý," zakončil to Morgoth a oba majestátně opustili třídu. Teprve tehdy dav spatřil urpínově zbarvený zadek dvou Temných Lordů. (Jako kdyby seděli na urpínových židlích a přenesla se na ně barva.)

Trvalo skoro deset minut, než se všichni (dokonce i mini balrogové a slečna Cam) přestali smát a mohli se vůbec znovu zvednout ze židlí.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzka - vampyrska-akademie-film Zuzka - vampyrska-akademie-film | Web | 28. května 2013 v 11:07 | Reagovat

Hahaha, to se povedlo. To jsem opravdu zvědavá, kdo jim předělal zadky na urpínovou barvu;-)
Také bych chtěla studovat na takové univerzitě;-) :)

2 MarryWolf MarryWolf | 29. května 2013 v 7:47 | Reagovat

Gimli, syn Glóina (v knize Glóinův - usekl by mi ruce?) zabil :D :D A ta jména minibalrogů taky nemají chybu :D

3 Martnka Martnka | Web | 31. května 2013 v 14:24 | Reagovat

Ja jen doufam, ze se ten zertik nesvede na Linu, ale sama jsem zvedava, kdo to byl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama