11. Urpínoví banditi

29. května 2013 v 18:00 | Ninsie |  SOUF
Zdravím zbloudilé duše,

přináším opět pokračování naší staré známé SOUF. Na univerzitě řádí urpínový šprýmař, který si dovolil i na samotné Temné Lordy. Ale pokud jste si mysleli, že to obarvenými spodkami skončí, pak jste se pletli. :D Zajdou ještě dál. A jak dlouho vydrží některá společenství? A kolik toho ještě vydrží studenti, než jim prostě dojde, že ulovit nějakou postavu bude nejspíš nad jejich síly? :D Hormony umírají poslední. :D11. Urpínoví banditi


Všude panovala sklíčenost a pohřební nálada, když všichni velice tiše vklouznuli do přednáškového sálu pro Sauronovy hodiny. Tedy Kromě Lotus, která byla stále omámená, a nemohla jít rovně, takže pořád narážela do lidí. Pokoušela se totiž vyšplhat na strom před Aragornovým pokojem, aby se mohla dovnitř dostat oknem a zjistila, že ten strom byl vlastně Ent.

A co čert nechtěl, byl to zrovna LongPonder*, který toužil po někom od té doby, co zesenilněl a očividně ji měl za Entku. Asi trvalo celé hodiny, než ho přinutili, aby se s ní přestal mazlit.

Jenom Lyle vypadala nějak nadšeně při vidině další hodiny Zlo je a Zlo dělá 101. Dokonce měla kraťoučké šatičky a ďábelsky se uculovala.

Sauron už čekal v sále a vypadal, že je připravený zabíjet. Samozřejmě, byl to přece Temný Lord. Vždycky vypadal, že je schopný na místě vraždit. Ale dneska se tvářil, že by zabíjel okamžitě, bolestivěji a pomaleji než obvykle.

Není se co divit. Urpínová barva byla celkem vodě odolná (vypadalo to, jako kdyby se jí i sama voda bála). Zkrátka trvalo hodiny ji smýt. Dva Temní Vládci splnili své předchozí výhružky a zašli ještě dál. Blízko studentského patra shromáždili Obrovský Vyjící a Syčící Sbor Skřetů, který vyl a syčel celou noc. Nikdo se nemohl pořádně vyspat.

Ta dvojice taky dala chilli do každého jídla k snídani a zničila ohřívač vody. Začínat ráno studenou sprchou bylo právě nejlepší.

A nikdo neměl ani nejmenší ponětí, kdo vlastně spáchal ten "Urpínový přečin." Ti na které padalo největší podezření trvali na tom, že nic neudělali. Navíc to znamenalo, že by se někdo musel dostat kolem mini-balrogů, což se žádnému studentu ještě nepodařilo.

Sauron zavrčel.

"POSAĎTE SE! Tak a teď si promluvíme o těch ŽVÁSTECH, co jste mi odevzdali. Možná jste si mysleli, že nebudu mít čas, abych si je všechny přečetl, co? Jaké štěstí, že jsem ho měl! A nestálo to za nic! Téměř všechno bylo jen nesmyslné a nemožné tlachání. Bylo tu jen pár, co by ušly, a četl jsem jen jeden, který by mohl fungovat. Je to obyčejný seznam jmen. Seznam smrti. TOHLE je zlo ve své nejjednodušší formě. Dobře, slečno Holling, jste na správné cestě."
Lina skoro omdlela překvapením a úlevou. Jemu se to líbilo! Je zachráněna!

"Nechal bych vás všechny propadnout, kdyby se na to nepodíval Gandalf a nerozhodl, že to není tak špatné. Že pár z vás má dobré nápady a že bych to měl vzít v potaz a bla, bla, bla. Ale já pořád tvrdím, že většina z vás není dokonce ani hodna toho, aby očistila boty mým ďábelským přisluhovačům!"

"Ale já chci být ďábelský přisluhovač!" vyhrkla Gami, vypadajíc zdrceně.

"Zvedla jsi ruku předtím, než jsi promluvila? Možná bych ti měl dát jednu navíc, když se zdá, že ty dvě nejsou schopny provést tak jednoduchý úkon? Ne? Dobře. Dnes budeme diskutovat o Pevnostech Zla, jak se staví a o jednotlivých typech. Proč také mají tak často věže a jaký materiál použít, aby budily řádně hrůzostrašný dojem ve stylu "Jsem Zlo, podívej se na mou Pevnost." Také se dotkneme tématu jak přeměnit něco vytvořené dobrem," vyštěkl, a dodal, "pro účely zla."

Sauron se odmlčel a prohlédl si třídu mimořádně zlým podmračeným výrazem. Lyle mu věnovala nádherný úsměv, ale nezdálo se, že by si toho všiml.

"Také budeme mluvit o mučírnách, a jak budu mučit toho nabubřeného skrčka, co se odvážil na mě udělat svůj vtípek. Och a Gandalf řekl, že bych vám měl dát vědět předem, když budu chtít psát test. Takže budeme psát test - za pět vteřin."

Znovu se odmlčel a tentokrát přesně na daných pět vteřin.

"Takže začneme. Otázka zní: Kde byly mé dvě hlavní pevnosti a jak se jmenovaly?"

"Urpínice a Urpínov,"** ozvalo se tenkým hláskem.

"KDO TO ŘEKL?"

Ozvalo se mohutné zachichotání. Poté Smíšek a Pippin vylezli zpod katedry a tvářili se značně škodolibě.

"VY!" prskl Sauron. "Byli jste to vy dva! To vy jste mi vymalovali pokoj!"

"Natřel jsi mu pokoj, Pipe?" zeptal se Smíšek a vypadal, že každou chvíli vyprskne smíchy.

"Co? Takový maličký hobit jako já? Slyšel jsem, že to byli Urpínoví banditi. Hrozně rád bych zůstal a pokecal si s vámi, Vaše Ďábelskosti, ale je čas na druhou snídani. Nemám pravdu, Smíšku?"

"Přesně tak," souhlasil Smíšek a ti dva se vytratili. Za sebou zanechali soptícího Temného Lorda.

Nastalo dlouhé ticho, protože se nikdo neodvážil zasmát, zatímco Sauron vypadal jako natlakovaná sopka. Z uší mu doopravdy stoupala pára.

"Dopište ten test, vy bezpáteřní ubožáci!" vyštěkl a pak hlasitými kroky opustil místnost.

"To je můj Pippin," zašeptala Magda.

"Tvůj?" opáčila Gina.

Netrvalo dlouho, než došlo k divoké diskusi. A o kus dál na chodbě to vypadalo, že probíhá další , ve které Sauron říkal Morgothovi o "Urpínových banditech." Bylo slyšet několik: "Jak se ODVÁŽILI!" a "Ubozí červi!" A potom samozřejmě nevyhnutelné "Ty si myslíš, že je dokážeš zastavit?!"

Když se poté ozvalo hromové zadunění a několik minut na to se objevil kouř, který se linul z chodby, bylo všem jasné, že skvělé Sauronovo-Morgothovo spojenectví je v troskách. Nechť odpočívá v pokoji.* Poznámka překladatelky: LongPonder by se dalo přeložit jako Dlouhé Vedení, ale tohle jméno by Entovi z překladatelského úhlu pohledu vážně nesedlo. ;) Takže proto je v originále.

** Urpínová je "můj" překlad anglického výrazu pro tu nechutnou barvu, který v originále zní Urple. - Urpleville by znamenalo něco jako urpínová vesnice a Urpletown zase urpínové město.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martnka Martnka | Web | 30. května 2013 v 9:11 | Reagovat

Vcera jsem zacala tuhle povidku cist a moc se mi libi, doufam, ze tento tyden stihnu si precist zbytek. Nejvic chvalim puvodni autorku za postavu Liny, libi se mi, ze je taky zblaznena do Legolase, protoze ve vetsine povidek (mozna ve vsech, co jsem zatim cetla), kdyz je nejaky idol divek samozrejme se spoustou fanynek, tak hlavni hrdinka nad nimi ohrnuje nos, je ohromne nad veci a onoho typka pokud mozno nejvic nesnasi a jemu tohle samozrejme imponuje. Libi se mi, ze tady jde hlavni hrdinka s davem- je vlastne originalni tim, ze se originalni byt nesnazi, zatim to na me aspon takhle pusobi, ale mam za sebou jen pulku tveho zverejneneho prekladu, za ktery te moc chvalim a zaroven dekuji, ze si diky tobe muzu toto dilo precist.

2 Martnka Martnka | Web | 31. května 2013 v 14:36 | Reagovat

Poslusne hlasim, ze jsem sama sobe splnila prani a vse jsem pekne precetla. Opet se budu opakovat a chvalit (ne sebe, ale autorku a tebe jako prekladatelku, bez jejiz prace bych autorku chvalit nemohla)- Je to... zatracene, proc ma cestina tak malo slov na to, abych mohla vyjadrit, jak moc se mi to libi? Jsem opravdu nadsena, obcas mam dojem, ze se sama nachazim v deji... ja chci taky chodit do skoly pro ff autory! Ale to uz jsem psala v nekterem z predchozich komentaru... jen by me zajimalo, co proto udelat :)
Tesim se na dalsi cast... uz mas po statnicich ne? :D tak honem- ne nenutim te, hezky si odpocin, potrebujes to, ale i presto uprimne doufam, ze si nejvic odpocines u psani.

3 Zuzka Zuzka | Web | 3. června 2013 v 18:51 | Reagovat

Naprosto skvělé, díky za další kapitolku:) :-) Jsem zase nadšená a těším se na pokráčko!!! ;-) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama