7. Je to puntík?

15. května 2013 v 0:01 | Ninsie |  SOUF
Zdravím zbloudilce,

a omlouvám se za minimální aktivitu a dlouhé odmlky. Jednotlivé části budu muset přednastavit a teprve teď jsem se dostala k jejich nějaké korektuře, abych vychytala pokud možno překladatelské prohřešky vůči svému tehdy ještě ne moc překladatelskému já. Každopádně z důvodu nadcházejících státnic, které už můžu začít vážně odpočítávat a náročnosti přípravy, se tu budou objevovat prostě jen přednastavené články. Neměla jsem čas, abych překládala SOUF od 32. části nahoru, ale na to taky dojde. Po státnicích a přijímačkách. Takže omluvte stávající chaos a směle zanechte své komentáře, připomínky, názory a jo... pochvaly můžete taky. :D7. Je to puntík?


V sále číslo dva bylo nezvyklé ticho. Stovky studentů seděli vzpřímeně na svých místech a očekávali Lorda Elronda a jeho první hodinu "Elfské zvyky a jazyk 101." Část toho ticha mělo na svědomí pozorování slečny Cam, která seděla u dveří a mazlila se s jedním mini balrogem. A tu druhou způsobily šílené fámy o Elrondově přísnosti.

Úplně vepředu seděla Celebrían (Tohle jméno zaručeně vzbudí Elrondovu pozornost, pomyslela si Lina) a Arien, která málem vyvolala rvačku o to, kdo bude sedět nejblížeElronda. Stále se ještě navzájem ostražitě pozorovaly.

Chodbou se nesly rychlé kroky, otevřely se dveře a... dovnitř vešel Lord Elrond s puntíkovanými vlasy. Žluto-růžově puntíkatými. Tvářil se hodně naštvaně.

Nastalo šokované ticho. Nějaké to zachichotání se sice ozvalo, ale nikdo se neodvážil smát se nahlas.

Elrond si to napochodoval ke katedře a práskl pěti těžkými knihami o stůl, zatímco sledoval dav.

"Který zatracený budižkničemu prodává elfům produkty lidské péče na vlasy?!" sykl.

"Ehm… Liší se nějak elfské vlasy od těch lidských?" zeptala se jedna statečná duše.

"To mi řekni ty. Změní se ti vlasy na puntíkované potom, co použiješ přípravek na vlasy? Víte, že dokonce ani neexistuje slovo v Quenštině a Sindarštině pro puntíkované? Víte, že ho teď budu muset vytvořit, potom registrovat před Komisí Elfských Jazyků, abych mohl zdůvodnit své ženě, proč si dneska nevezmu žlutý oděv? Víte vy vůbec, kolik formulářů musíte na KEJ vyplnit? VÍTE TO?"

Nikdo se neodvažoval promluvit. Jules se na svém místě nepohodlně zavrtěla a vypadalo to, jako kdyby velký neonový nápis "VINA" ukazoval přímo na ni.

"Pokud toho pitomce najdu, může si být jist, že zakusí hněv ELFÍHO LORDA!" Když mluvil, místnost potemněla a jeho oči plály. "Ale teď… všiml jsem si, že tu máme několik osob se špičatýma ušima. Myslíte si, že to z vás udělá elfa?"

"Já jsem elf!" vykřikla mladičká Nimroth, u níž Lina už párkrát bojovala se silným nutkáním jí ty uši urvat. Jen proto, že měla takové štěstí, aby elfem byla, přece neznamenalo, že je musí ukazovat při každé příležitosti.

"Ale... takže ty tedy jsi? A jaký druh elfa jsi, řekneš mi?"

"Lesní elf," střelila zpět.

Elrond protočil oči. "Jak originální. Nechte mě, abych si to ujasnil - vy všichni chcete být elfové proto, abyste dostali Legolase?"

Většina přikývla, ale Arien zvedla ruku. "Já chci dostat vás."

Elrond předtím, než zase posbíral svou důstojnost, vypadal dost šokovaný.

"Zapomeňte, že jsem se ptal. Abyste uspěli v tomto předmětu, budu vás zkoušet z elfské historie, zpěvu, Sindarštiny a Quenštiny a důležitých historických postav. Galadriel bude hostovat jednu hodinu s příběhy z Prvního věku, zatímco Haldir bude později v tomto semestru mluvit o elfech z Lothlórienu. Nějaké otázky?"

Lina statečně zvedla ruku. "Je pravda, že zkouška bude napsat fanfic v elfštině bez jakékoliv vymyšlené postavy?"

"Ne."

Přes sál se přelila vlna úlevy.

"Ale je to skvělý nápad, slečno Holling."

"Ty ses prostě musela zeptat, co?" zamumlala naštvaně Dot.

"Slečno Celebrían, nechte moje šaty na pokoji. Děkuji. Takže Gandalf řekl, abych to první týden nepřeháněl. Tudíž si na příští hodinu přečtete "Jména k zapamatování: Důležití Elfové." Dám vám test, abych si ověřil, že jste to četli. Pokud moje vlasy budou stále puntíkované, tak vás také vyzkouším ve vhodné formě nářku."

Jules se znovu zavrtěla a vysloužila si podezřívavý pohled od Elronda.

"Je vám snad špatně, slečno Jules?"

"N-ne."

"Tak prosím přestaňte vypadat jako skřet na horkých uhlících. Držení těla, děti. Elfové mají vhodné držení těla. Jsme nesmrtelní, Prvorození. Neskrýváme se a nevypadáme, jako bychom se chtěli omlouvat za to, že jen žijeme. Upřímně, vypadáte právě tak smutně jako hobit, kterému zabavili houby."

Všichni hobiti sebou trhli při zmínce o houbách, pak se svezli na svých židlích níž a vypadali zklamaně.

"Promiňte," Arien mávala znovu rukou ve vzduchu. "Našla jsem tohle… Mohl byste mi to přeložit?"

Podržela kousek pergamenu popsaný elfskými písmeny. Elrond ho vzal a prohlížel si ho.

"Snažíte se být vtipná? Je tu napsáno "Elrond je hnusný parchant."

"Cože?" Arien vypadala celkem ublíženě. "Ale Galadriel říkala…"

"Zítra na svém stole očekávám esej o tom, proč byste se měla jazyk naučit sama, místo uplácení někoho jiného, aby to napsal za vás. Pět set slov zítra, slečno Arien. Má ještě někdo něco, co by chtěl, abych mu přeložil? Ne?"

Dav zůstal potichu, ale byl slyšet zvuk několika muchlaných papírků.

"Dobrá. Dnes budeme mluvit o tom, co odlišuje elfy od lidí. Každý, kdo odpoví špičaté uši, dostane trest. Takže kdo začne?"

"Puntíkaté vlasy?" navrhla Amber a asi to mělo být zašeptání ke své kamarádce Whitney.

"Já ti dám puntíkaté… Další věc, kterou bych o elfech pravděpodobně měl zmínit je to, že jsou to stvoření s velkou mocí…"

Byly to však Amber a Whitney, které když později opouštěly třídu, vypadaly docela sklíčeně. Obě dvě měly kůži i šaty žluto-růžově puntíkované. Uvnitř puntíků bylo fialovým písmem napsáno: Nikdy si nezahrávej s Elrondem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarryWolf MarryWolf | 15. května 2013 v 15:22 | Reagovat

:D :D O informatice jsme měli zpracovávat člověk a jeho životní styl... Opět jsem zabloudila sem a byla to moje chyba. :D Začala jsem se řehtat přes celou třídu a moje učitelka se mě zeptala, proč se směji... Logicky jsem zalhala a řekla jsem, že zkouším nový životní styl... :D :D Dostala jsem poznámku, ale za přečtení o puntíkatých vlasech Elronda to stálo :D :D A ta Galadriel, ta to totálně zabila. Zřejmě už jí švagr leze krkem :D

2 MarryWolf MarryWolf | 15. května 2013 v 15:23 | Reagovat

Jo a ještě hodně štěstí při státnicích ;)

3 Zuzka Zuzka | Web | 19. května 2013 v 6:14 | Reagovat

Skvělé!!!

4 Martnka Martnka | Web | 31. května 2013 v 14:04 | Reagovat

No jesteze jsi napsala, ze muzeme chvalit, uz jsem se bala, ze nebudu moct komentovat, ale oddychla jsem si, kdyz bylo chvaleni povoleno. Je to skvely, ale to nikoho neprekvapuje, spis by prekvapil opak. Tady je jasne videt, co se stane, kdyz skvele dilo najde a prelozi talentovany prekladatel, navic takovy, ktery sam umi vyborne psat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama