9. Utíkej, Lino, utíkej!

22. května 2013 v 7:12 | Ninsie |  SOUF
Zdravím všechny poutníky,

tak zatímco se procházíte s našimi známými (a poněkud netradičně pojatými) postavami po univerzitě ve Středozemi, mám za sebou první část státnic na vlastní univerzitě a před sebou další. Takže opět jde o přednastavený článek, ale i tak doufám, že si to užijete. ;) Vypadá to, že se Lině lepí smůla na paty. Ale co provedla tentokrát, že by radši měla utíkat? ;)9. Utíkej, Lino, utíkej!


Byl to docela tichý večer. Většina měla co dělat se svou esejí, zatímco Thalia a Lotus v koutku osnovaly spiknutí. Cass, vrhala žádostivé pohledy přes jejich ramena. Týkalo se to pravděpodobně Aragornovy hodiny, které se měla konat ke konci tohoto týdne.

Lina se s povzdechem rozhodla, že se projde. Byla unavená. Kdo by to byl tušil, že na téhle univerzitě bude tolik věcí ke studiu?

"Vezmu ti tu esej o Ďábelském plánu do sběrného koše," nabídla Dot, když Lina prošla kolem, "Už jsem tu svoji skoro dodělala."

"Jo, díky…"

Bezmyšlenkovitě procházela chodbami, opatrně se vyhnula obrovské díře po "Já jsem víc Zlý, než ty" měření sil mezi Sauronem a Morgothem. Minula Pippinovy holky, které pracovaly na nějakém novém druhu doutníkového listí, a vyšla ven.

Středozem byla docela krásná. Nikdy nad tím doopravdy neuvažovala. Teď se to ale zdálo tak reálné - sakra, bylo to reálné.

Anebo trpěla masivní halucinací čítající i pachy a zvuky. Jenom si přála, aby ji nedoprovázela tahle bolest. Nebo omdlévání. A taky celá ta záležitost s napadením Gimliho.

Lehla si na trávu a zírala na nebe. Byl to nezvyk, že se hvězdy nepodobaly těm doma. Nic nebylo jako doma. Bylo to tu krásné a čisté a byla tu magie…

Skoro už usnula, když jí na mysli vytanula příšerná, strašlivá myšlenka.

"Ta esej! Do háje!"

Nenapsala esej do Sauronovy hodiny! Vše co měla, byl seznam všemožných elfských jmen, která na ten papír napsala. Sauron si ji dá k snídani. Nechá jí narůst dlouhé špičaté nehty. Nechá ji propadnout.

"SakraSakraSakra!" vykřikla. Zvedla se ze země a dala se do běhu. Musí se k Dot dostat předtím, než vhodí její úkol do sběrného koše. Zdálo se jí, že snad letí, jakou rychlostí utíkala a utíkala...

... A na chodbě se srazila s Dot. Ta už nenesla nic, co by jen vzdáleně připomínalo eseje.

"Ta esej!"

"Je ve sběrném koši. Právě jsem…"

Lina běžela a nestarala se o zbytek odpovědi. Sběrný koš byl na chodbě hned vedle zaměstnanecké sekce, až na druhém konci Univerzity. Strach jí přidal na rychlosti. Letěla tak jako nikdy a právě zahýbala za roh…

... Jen aby našla sběrný koš prázdný. Sauron si je už musel vyzvednout.

"Ou, kruci…"

Možná by si s ním mohla promluvit. Byl přece rozumný… Temný Pán, že jo? Pochopí to - pokud bude v dobré náladě, možná by… Problém byl, že si nepamatovala, že by ho kdy zahlédla v dobré náladě. Možná by se mohla odvolávat na jeho hm… soucit?

Opatrně se přiblížila k zaměstnanecké sekci oddělené od zbytku Univerzity velkou černou branou polepenou "Vstupte, pokud chcete čelit vzteku slečny Cam" a "JEN Zaměstnanci - žádné výjimky." Mini balrogové hladově zírali na Linu, když se natahovala ke zvonku - a zarazila se jen vteřinu před tím, než ho stiskla. Z blízka se ozvalo hlasité prásknutí dveří.

"MORGOTHE!" zařval Sauronův hlas za dveřmi. Síla toho hlasu je donutila zaskřípět.

"SAURONE!" přišla stejně naštvaná odpověď.

"TY jsi obarvil všechny moje věci URPÍNOVOU!"

"Ne, Ty jsi obarvil MOJE věci!"

Nastalo dlouhé ticho chladného zvažování.

"Někdo si z nás tropí žerty!" řekl nakonec Morgoth hlubokým naštvaným hlasem. " Někdo se opovážil na nás nachystat šprým. Na NÁS! Jak mám vypadat podle a hrozivě, když mi kdosi obarvil spodky urpínově?"

"Je urpínová! Moje oblíbená přilba!" bědoval Sauron. "Pokud najdu studenta v blízkosti zaměstnanecké sekce…"

"My," přerušil ho Morgoth.

"My," přikývl Sauron příkře.

Lina tu nezůstala, aby uslyšela, co udělají. Otočila se a znovu utíkala. Jeden naštvaný Temný Lord je jedna věc, ale dva Temní Pánové spojeni za jedním účelem, byla naprosto jiná liga.

Běžela a běžela, dokud se jí začalo nedostávat dechu a nohy neměla jako z rosolu. Byla skoro odrovnaná. Svezla se na zem, zavřela oči a snažila se opět vnímat končetiny.

Kdo by byl zatraceně natolik blbej, aby se pokusil dělat žertíky na Temné Lordy? Muselo to být Sesterstvo Zla. Urpínová - ta nejhorší možná barva. No to potěš. Za tohle zaplatí všichni.

"Myslím, že jsem slyšel kroky tímhle směrem," zaslechla náhle Saurona, a ne příliš daleko od ní.

Vytáhla se na nohy a utíkala. Uvědomovala si, že většina studentů už je na pokojích a chodby jsou tmavé a prázdné. Pokud ji Sauron a Morgoth najdou, a jenom ji, jak se prochází po škole, bude mrtvá. Nebo spíš si bude přát, aby byla.

Když se konečně dostala do studentského patra, připadala si jako mrtvola. Téměř už neměla sílu, aby se doplazila do svého pokoje. Zmohla se pouze na to, aby kývla na Dot a padla do postele.

Tak byla zničená.


Poznámka autorky: Urpínová je zbrusu nová barva. Představujte si ji jako nejhorší možný mix fialové a růžové.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarryWolf MarryWolf | 22. května 2013 v 19:37 | Reagovat

Zase... čeština plná smíchu. Bylo jen těžké držet jazyk za zuby... :D :D Lina má fakt kliku, že je rychlá :D A někdy bych chtěla vidět urpínovou :D

2 Koskenkorva Koskenkorva | Web | 24. května 2013 v 21:22 | Reagovat

Smekám před překladem, dokonce bych řekla, že je o něco dokonalejší než na tvém původním blogu, nebo se pletu? Abych pravdu řekla, ta tvá pauza s překladem a zrušení prvního blogu mělo jednu velkou výhodu. Donutilo mě to přečíst si originál a kupodivu přestat číst zjednodušená díla a hned v Britském centru hrábnout po plné verzi. Takže díky :) P.S.: Doufám, že tu pak dodáš i něco z vlastní tvorby, ať už Dokud dýchám nebo cokoliv jiného :) A ať státnice vyjdou dle tvých představ.

3 Zuzka - vampyrska-akademie-film Zuzka - vampyrska-akademie-film | Web | 28. května 2013 v 11:03 | Reagovat

Díky moc, je to vážně skvělé!!

4 Martnka Martnka | Web | 31. května 2013 v 14:19 | Reagovat

jsem opravdu rada, ze Lina stihla zdrhnout a jsem zvedava, jak to dopadne s tou eseji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama