Komentáře

1 Lukas Lukas | 11. března 2015 v 7:10 | Reagovat

Ahoj, tak jsem tuhle povídku nakonec dočetl. Proč nakonec ? Nejdřív jsem se dostal jen k 13. kapitole a pak jsem prostě nemohl dál. Vím tohle je můj první komentář tady u vás u nějaké povídky, ale asi tě moc nepotěší. Zvažoval jsem dlouho jestli ho mám vůbec psát, ale nakonec jsem si řekl proč ne, aspoň poznáš někoho komu se to i nelíbí (bohužel). Když jsem si přečetl info a prolog, tak jsme byl nadšenej, říkal jsme si jo tahle povídka bude parádní, tohle má mega potenciál. Bohužel zklamání přišlo až moc rychle. Vím, že to nepíšeš ty, že to překládáš od někoho. Prostě prvních 5 kapitol bylo ok, bavilo mě to, ale když už asi po 10 Sauron a Morgoth rozdělili zem o to kdo je větší zlo, poprvé to bylo v tipné, podruhé taky ale potom už nuda. Prostě stále stejný "vtipek". A potom co to jako je, že tam jsou jen samý ženský ? Chlapi nepíšou fanfiction nebo co ? Nejdřív to bylo taky vtipný jak všechny ucvrnkávaly z Legolase nebo Froda, ale že by muselo být v každé kapitole jak se někdo po někom vrhá a snaží se dostat do jeho pozornosti, nebo omdlívá při spatření svého idola. Ze začátku vtipné, v dalšáích 12 kapitolách hrozné. Po strašně dlouhé době jsem nějakou povídku skoro nedočetl, pak jsem ale ty poslední dvě kapitoly zvládnul. (Mimochodem máš kapitolu číslo 14 a pak hned 16, nevím jestli to je chyba v číslování a nebo se 15 někam vytratila). Světlejší moment byl, když autorka popisovala krajinu Středozemě, jak si hlavní hrdinka sedí venku, a ano rozesmáli mě hobiti a jejich posedlost houbama, taky se mi hodně líbily názvy hodin a knih, to se autorce moc povedlo. Za to urpínové spodky temných lordů vůbec, nebo chodíci chleba, puntíkové vlasy, ano možná v Harry Pottrovi bych se zasmál ale ve Středozemi ?. A samozřejmě že Morgoth je větší zlo, vždyt je to bůh co pomáhal vytvářet celou Středozem, nechápu co na tom autorce není jasné.. Ten jejich neustálý spor je prostě směšný. Mrzí mě, že jsem ti to musel napsat. Asi mě po tomhle komentu nebudeš mít moc v lásce, ale prostě musel jsme napsat jak to na mě působí. Závěrem snad jen, jsem rád, že jsou lidi co mají zájem zásobovat nás čtenáře ať už jejich tvorbou nebo překladem, nechci at to vyzní zle, ale dovolil bych ti poradit, at tohle už nepřekládáš a vrhneš se na něco jiného. Kdybych měl tuhle povídku ohodnotit tak to bude 2/10.

Promin.

2 Ninsie Ninsie | 28. března 2015 v 16:40 | Reagovat

[1]: Ahoj, omlouvám se, že jsem nereagovala dříve, ale přes pracovní vytížení jsem se prakticky k ničemu nedostala. A teď k samotnému komentáři - samozřejmě ti neupírám právo na tvůj vlastní názor a děkuji za otevřený komentář. Rozhodně nemám v plánu tě nesnášet, z doby, kdy se mi nemohlo nic říct, abych se do morku kostí neurazila a neplánovala krevní mstu, už jsem dávno vyrostla. ;)
Možná máš v jedné věci pravdu - když jsem povídku začínala překládat, bylo to cca. sedm let nazpátek a tehdy to vyznívalo celé líp, tak nějak vtipněji. Každopádně tohle není zrovna povídka, kterou by člověk měl brát nějak vážně. ale spíš na ukrácení dlouhé chvíle. Chápu ten únavný stereotyp, tvoje připomínky, komentáře i otázky. Asi by tě nepotěšilo, kdybych ti řekla, že celá tato povídka má ještě pokračování, které ale překládat opravdu nehodlám. Abych se ale vrátila zpátky - před sedmi lety to bylo něco jiného a něco nového v tom moři fanfiction na Harryho Pottera, taktéž se to vyskytovalo na mém tehdejším blogu, který odpočívá v pokoji už hezkých pár let. Osobně nemůžu říct, že jsem si jistá, že povídku dopřekládám. Nevím. Možná mi chybí už to staré nadšení, možná ta stará atmosféra. Lhala bych, kdybych tvrdila, že se mi pohled na spoustu věcí za ty roky nezměnil a že tohle je jedna z nich. Každopádně to pro mě tehdy bylo dobré cvičení. K tvé otázce, v druhé povídce této autorky, které tvoří pokračování k SOUF, se mužští autoři už vyskytují. Tuším, že se mihnou i tady, ale faktem je, že jsem ji dlouho nečetla a v nejbližší době ani nemám v plánu číst. (Od toho mi hoří jiné věci diplomkového rázu.)
Možná jsem vždycky byla spíš autorský typ, než překladatelský. Asi radši píšu vlastní věci, ke kterým ale bohužel nemám moc času. Přesto si myslím, že tady minimálně dvě záležitosti najdeš a jednu či dvě ještě chystám, stejně jako Ewilka.
Záleží jen na tobě, jestli budeš chtít ještě něco tady číst, anebo jestli tě SOUF znechutil do té míry, že se tomuto kousku Gondoru už vyhneš obloukem.
Mimochodem díky za upozornění, že chybí kapitola. Při přidávání jsem si toho nevšimla. ;)

3 Katka Č. Katka Č. | 3. dubna 2015 v 14:57 | Reagovat

Díky moc za další kapitolku! :-)
Tahle povídka mě vždy dokáže pobavit. :-) (zvlášť hádky Saurona a Morgotha) Jsem moc ráda, že ses rozhodla v překládání pokračovat! :D

4 Ninsie Ninsie | Web | 18. dubna 2015 v 15:33 | Reagovat

[3]: Jsem samozřejmě ráda, že se ti to líbí, třebaže můj vztah k SOUF se za tu dobu trochu posunul a změnil. Ale pokračovat v přidávání budu, postupně. Jen nevím, jestli neskončím u 32.části, kde jsem to tehdy dopřekládala. To se uvidí. ;) Spíš se asi zaměřím na vlastní věci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.