Aktuálně

Aktuálně aneb chyba není na vašich přijímačích

17. dubna 2015 v 22:42 | Ninsie & Ewil
Vážení a milí zbloudilci,

jsme si plně vědomé, že to tady trochu utichlo, ale věřte, že chyba není na vašich přijímačích, ale nechtěně u nás. A taky ne tak docela naším výmyslem. Bohužel jsme se s Ewilkou dostaly do doby, kdy sepisujeme / dokončujeme diplomové / bakalářské práce a začínáme se učit a připravovat na státnice, což vyžaduje opravdu velké množství času a energie. Přidejte pravidelné pracovní vyčerpání a jsem tam, kde jsme... ehm... :D
Každopádně nezoufejme, opravdu se budeme snažit urvat čas, abychom sem něco vložily. Rozhodně blog nebalíme, nezamáváme šátečkem, nezamáčkneme slzu a nezrušíme nic. ;)

Všem komentátorům, novým i těm věrně starším, děkujeme za přízeň a doufáme, že s námi budou i nadále. A pokud se týká projektu, jsme moc rády, že neutichl, nezanikl a modrá žabka dostává svůj pravidelný přísun žrádla (čti článků a blogů :) ), nechceme, aby chudina hlady pošla. Nerady týráme zvířátka.A pokračujeme v krasojízdě...
Enny jsem přislíbila účast na jejich projektu s Andy, který zní víc než zajímavě. A rozhodně to hodlám dodržet, až se prokoušu rozepsanou částí DP. Pro bližší info si klikněte:Pokud se týká originální tvorby, rozhodla jsem se s vámi po dlouhém uvažování podělit o něco z vlastních věcí, konkrétně to bude moje srdcovka, (jejíž aktuální a konečná verze čeká na dokončení) protože mě zajímá další názor a tak se tu ochutnávky a věci, které se k ní vztahují, určitě objeví. Možná dorazí i nějaké ty nadávky na mé roztodivné a notně tvrdohlavé postavy, které si dělají, co chtějí, kdy chtějí a když já nechci. (Vůbec nechápu, po kom to mají, když já jsem tak mírný a milý (ne)tvor.) Třeba sem přihodí něco ze svého příběhu i Ewilka. :)

Aby toho ještě nebylo málo, je dost možné, že znovu společně nahlédneme do světa Pána prstenů. (Ne prostřednictvím mé diplomky... radši. :D) Něco mám rozepsaného, něco se mi potlouká v hlavě a už strašně dlouho jsem zvažovala, že tomu dám jasnější a pevnější formu. Tak uvidíme.

Zůstaňte připojeni a držte nám pěsti. ;)

Ninsie & Ewil

Zeptejte se...

14. února 2013 v 14:58 | Ninsie & Ewil
Zdravím všechny zabloudilé a přítomné :)

trochu odbočím od našich klasických článků a témat a jdu na vás s menším zpestřením.
Nedávno jsem narazila na pár článků s odkazy na stránky s dotazníkem, kde můžete jejich autorovi libovolně, klidně anonymně, podávat otázky na to, co vás zajímá. Chvilku jsem nad tím uvažovala, pohrávala si s myšlenkou, převalovala ji v hlavě a dneska se prostě a jednoduše zaregistrovala. Zkusím udolat i Nins ;)
Takže se neváhejte ptát, protože tady přikládám - odkaz -

Stále žijící a tvorbu tvořící Ewil ;)

Příběhy, novinky, resty... aneb zkouškové, státnice a jiní neřádi

27. ledna 2013 v 19:09 | Ninsie & Ewil
Zdravíme všechny případné Poutníky,

jak jsem avizovala v předchozím článku, přidávám menší aktualizační článek toho, na co se můžete těšit a pár novinek a informací z našich životů a věcí okolo. ;)

V první řadě chceme poděkovat stálicím, které k nám zabloudí, že zanechávají komentáře a postřehy, protože toho si ceníme. :)

Další, na co navážeme, je sporadické zveřejňování Dokud dýchám. Není to tak ani o tom, že bych vám nechtěla dát nahlédnout do dalšího děje a nechat vás prožít s Amy něco dalšího, jako spíš jde o fakt, že momentálně upírám veškerou svou pozornost na bakalářskou práci, kterou v těchto dnech hojně sepisuju a zkoušky a na nic moc dalšího už není čas. Dokud dýchám má napsaných patnáct kapitol, zbytek je rozepsaný a není kdy se k tomu dostat a když náhodou je, jsem tak utahaná, že ze sebe nic nedostanu. Ale není všem dnům konec. Dokud dýchám se zveřejní do patnácté části a pak se prostě uvidí, co dál.

Každopádně, abyste tady nepřišli zkrátka, se vyskytne nová povídka. Staří známí možná tuší, ale ani oni neměli možnost přečíst si ji celou. V rámci přípravy na praktické státnice se Ninsie totiž rozhodla, že přeloží zbylých třicet dva kapitol a všechno vám to tady dá, abyste se měli čím bavit. :)Takže ještě během dneška se těšte na Oficiální středozemskou univerzitu fanfiction od Camilly Sandman. :)

A jako poslední novinka bude zveřejnění Nightside. Je to knížka, kterou jsem psala v devatenácti a kterou i navzdory tomu času a všemu okolo mám hodně ráda. :) Moje prvotina ve smyslu dokončení originálního příběhu. V současné době prochází dalšími úpravami a přepisem, abych ji pak zkusila nabídnout do vyšších kruhů, kde to voní papírem a tiskařskou barvou. :) Takže kdokoliv se pokusí cokoliv z toho odcizit a je mi jedno, jestli je známý anebo neznámý, najdu si ho a bude litovat. Trpce. Svoje výhružky plním a prsty mám dlouhé dost!

Co se týče recenzí, musíte ještě trochu vydržet, stejně jako s Poutem. S Ewilkou procházíme fází "to zatracené a zákeřné zkouškové". Zasvěcení vědí, nezasvěcení - znásobte si přibližně desetkrát uzavírání známek v pololetí, přidejte hektolitry kafe, učení non stop do rána a nervy, co vám nedají spát. Takže až bude trochu volněji, doděláme snad všechny resty. Prozatím očekávejte pouze aktualizaci povídek na gondorien.

Toť vše. Případné dotazy, poznámky a připomínky rády zodpovíme v komentářích. ;)
Ewil & Ninsie

Bohyně na Aukru!

26. listopadu 2012 v 22:34 | Ninsie & Ewil
Bohyně pronikly i na aukro, protože zjistily, že mají v knihovničce tunu knížek, které si nepřečtou z rozličných důvodů a nechtějí, aby se na ně prášilo. Takže když jednotlivé příběhy neudělaly moc radost jim, neznamená to, že nemohou udělat radost vám. :) Ceny jsou vstřícné, přívětivé a to se přece v době vánočního nakupování hodí. ;)

Aukro Bohyní


Nová éra přichází!

14. září 2012 v 21:45 | Ninsie & Ewil

Všem zbloudilým poutníkům se na vědomost dává, že Ewilka a Ninsie se konečně pustily do Pouta natolik, aby se dnes na blogu Taylora a Jocelyn objevil prvopočátek dlouhého příběhu. :) Pouto je zpět. Nové. Lepší. Skutečnější.
Za komentáře a vyjádření názorů budeme rády. Pro dotazy je vám k dispozici kniha dotazů viz menu na blogu.

Pro info klikněte zde.

(...)
Zvuk skřípějících brzd se mísil s tříštěním skla a dutým nárazem něčeho těžkého a velkého. Do toho všeho se přidal dvojí bezmocný křik zoufale bojující o život a o pomoc.
O pomoc od bolesti. Plný touhy po konci.
Panebože…
Chloupky na zátylku se mi zježily, srdce mi bolestivě naráželo do hrudi. Ani mi nedošlo, že jsem se šokovaně zastavila a konsternovaně zírala kamsi před sebe. První krok jsem ale udělala ve chvíli, kdy se mi o čichové buňky otřel nasládlý pach hniloby. Došlo mi, odkud vítr vane.
(...)

Pro přečtení celého prologu klikněte sem.

Gondor připravuje...

26. dubna 2012 v 11:34 | Ninsie & Ewil

Jak už jste si pravděpodobně všimli, včera jsem poslala na blog epilog Poslední a tím jsme se prozatím touto s touto povídkou rozloučili. Stále, ani po letech, si nejsem jistá, jestli někdy napíšu pokračování, ačkoliv na samém počátku to bylo v plánu. Jenže to jsou čtyři roky zpátky v editu a šest let od prvního napsání a věci se trochu změnily.
 
 

Reklama